włoskie jedzenie w Krakowie

Świetna włoska restauracja
Chcesz smacznie zjeść? Wśród licznych alternatyw, które proponuje kuchnia z Europy należy zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to mnogość smaków, połączeń oraz duża dawka zdrowia.

Tradycyjne włoskie potrawy

Naszym rodakom kuchnia włoska, łączy się przede wszystkim z pizzą i makaronem i czasem z winem. Podczas gdy włoska kuchnia to również takie pyszności jak dojrzałe sery czy oliwki.

Klasyczne włoskie jedzenie

Pasty są podstawą kuchni włoskiej. We Włoszech gotuje się makarony w dziesiątkach rodzajów. Praktycznie trudno wyobrazić sobie składniki których nie da się dodać do makaronu. o biance Ryby, różne rodzaje mięs, np. wołowe czy drobiowe i przeróżne przyprawy, powodują, że makarony nie mogą się przejeść.

Kolejną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Dobra włoska pizza to cienkie ciasto i mała ilość dodatków. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i serem. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie potrawy to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To również risotto, focaccia, minestrone i liczne desery – takich jak granita czy zabaglione. Będąc we włoskiej restauracji nie warto zapominać o winie czy o pełnych aromatu serach- gorgonzoli, mascarpone oraz grana padano.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *