restauracja włoska Bianca Kraków

Dobra włoska restauracja – typowe menu

Włoskie restauracje to w większości polskich miast najczęsciej spotykany typ gastronomii. Kochamy włoskie jedzenie gdyż jest pyszne, pożywne i ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej decydujemy się na pizzę. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską konsumenci kosztują rzadsze dania takie jak risotto, lasagne czy włoskie zupy minestrone.
Szukając tradycyjnej włoskiej restauracji warto przyjrzeć się kilku cechom: czy restauracja stosuje włoskie produkty, czy w karcie są również mniej popularne włoskie potrawy, czy karta win, oferuje klasyczne włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża różnorodność oraz dania z różnych miejsc kraju. W dobrej restauracji poczujemy prawdziwy klimat Włoch.

Włoska kuchnia jest prosta, co nie zmienia tego, że że nie jest dobra Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to przepyszna kuchnia z Europy .

Aromatyczne wina włoskie

Żadna restauracja włoska, która ubiega się do tytułu bycia eleganckim punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie powinna zapominać trunków. Kolacja na włoską modę z całą pewnością musi obejmować też wino. Kieliszek alkoholu to dla Włocha typowa praktyka. rest włoska w krk Klasyczne włoskie wina to przede wszystkim montepulciano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie oltrepo pavese a także monti z Sardynii. Restauracja włoska – o ile naprawdę ma być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, musi posiadać bogatą kartę win.

Klasyczna kuchnia włoska

Chcąc zrozumieć indywidualność włoskiego gotowania bez wahania trzeba odwiedzić restaurację, która umie podać nie tylko pasty i pizzę.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *